Pytania i odpowiedzi

1. Ale ja mam arachnofobię...

Obawy przed pająkami są naturalne i każdy z nas je ma! Bez obaw, jesteśmy pogromcami mitów. Na naszej wystawie przekonasz się, że pająki wcale nie są takie straszne! Pokażemy Ci wiele okazów, opowiemy ciekawostki i pomożemy przełamać wszystkie lęki. Dziesiątki pozytywnych recenzji na naszym profilu Facebook potwierdzają, że wiemy jak w kreatywny sposób pomóc poradzić sobie z arachnofobią.

2. Gdzie kupić bilety?

Bilety można kupić online w zakładce kup bilet albo na kasie wystawy.

3. Ile kosztuje bilet na wystawę?

Ceny biletów sprawdzić można w zakładce kup bilet.

4. Czy można kupić bilet na miejscu? Czy zapłacę kartą?

Tak, bilet można kupić także na kasach wystawy, akceptujemy płatność kartą.

5. Czy trzeba drukować zakupiony bilet online?

Nie ma takiej konieczności. Zachęcamy do okazania biletu w wersji elektronicznej na urządzeniu mobilnym.

6. Komu przysługuje bilet ulgowy?

Uczniowie, studenci, renciści, emeryci, żołnierze Wojska Polskiego, nauczyciele z kartą nauczyciela. Podstawą do uzyskania zniżki jest okazanie legitymacji. Dzieci do ukończenia 4 lat – bezpłatnie.

7. W jakich dniach i godzinach działa wystawa?

Standardowo jesteśmy otwarci 365 dni w roku, również w niedziele i święta. Szczegółowe godziny otwarcia konkretnych wystaw znaleźć można w zakładce wystawy.

8. Czy na wystawie jest bezpiecznie?

Tak! Wszystkie nasze zwierzęta zamknięte są w bezpiecznych szklanych terrariach, zapewniających odwiedzającym komfort oglądania oraz bezpieczeństwo.

9. Jak wygląda zwiedzanie wystawy? Ile czasu zajmuje?

Zwiedzanie wystawy zajmuje około 1-1.5 godziny. O każdej pełnej godzinie doświadczeni opiekunowie edukacyjni prowadzą „żywą lekcję biologii” (bez żadnych dodatkowych opłat), na której przybliżą fascynujący świat pająków i skorpionów i odpowiedzą na wszystkie Wasze pytania. Będziecie mogli potrzymać niegroźnego pająka na ręce! 

10. Czy można zwiedzić z przewodnikiem? Ile to kosztuje?

O każdej pełnej godzinie nasz przewodnik oprowadza gości, bez żadnych dodatkowych opłat. Podczas prelekcji będziecie mogli potrzymać niegroźnego pająka na ręce. Na zwiedzanie z przewodnikiem można też się umówić telefonicznie. Kontakt do opiekunów konkretnych w konkretnych miastach znajdą w zakładce wystawy.

11. Kto może potrzymać pająka na ręce? Czy to niebezpieczne?

Zapewniamy możliwość potrzymania pająka na ręce o każdej pełnej godzinie. Pająka wyciągamy wyłącznie dla osób chętnych i na ich własne ryzyko. Zasadniczym warunkiem jest zastosowanie się do regulaminu wystawy, oraz stosowanie się do poleceń opiekuna wystawy. Pająki, które wyciągamy są żywymi zwierzętami, posiadającymi jad porównywalny do jadu pszczoły. Konkretne wyciągane osobniki są od długiego czasu obserwowane przez opiekunów. Od początku istnienia firmy (ponad 20 lat) nie odnotowano żadnego incydentu związanego z ukąszeniem.

12. Czy atrakcja jest odpowiednia dla małych dzieci?

Tak! Odwiedzają nas grupy szkolne, przedszkolne a nawet kilkumiesięczne dzieci. Nigdy nie jest się za młodym, by przeżyć przygodę, nauczyć się kilku ciekawostek i przełamać lęki.

13. Czy na wystawie można robić zdjęcia?

Tak! Zachęcamy do fotografowania i filmowania wszystkich zwierząt i elementów wystawy. W trosce o dobre samopoczucie zwierząt nie używamy lampy błyskowej. Będziemy wdzięczni za oznaczenie @wystawapajakow 🙂

14. Czy na wystawie zobaczę czarną wdowę?

Tak, często na wystawie jest nawet kilka gatunków z rodzaju Latrodectus!

15. Czy żadnej pająk Wam nie ucieknie z terrarium!?

Bez obaw, zorganizowaliśmy kilkaset wystaw w 18 krajach i jeszcze nie zdarzyło się, żeby jakikolwiek z naszych podopiecznych wybrał się na spacer bez naszej wiedzy

16. Czy można zorganizować zwiedzanie na wyłączność dla grupy?

Oczywiście, zachęcamy do kontaktu telefonicznego z opiekunami danych wystaw w celu rezerwacji terminu. Dane kontaktowe umieszczone są w zakładce wystawy.

17. Czy na wystawę mogą wejść osoby z wózkiem dziecięcym albo osoby niepełnosprawne na wózku?

Oczywiście, że tak!

18. Czy na wystawie można kupić pająka, pokarm albo terrarium?

Niestety nie sprzedajemy zwierząt i akcesoriów z nimi związanych. Zachęcamy za to Państwa do skorzystania z oferty naszego sklepiku z gadżetami pamiątkowymi. Kupicie w nim m.in. pająki zatopione w bursztynie, zabawki, naklejki, magnesy i wiele innych.

19. Jak w obecnych przepisach sanitarnych funkcjonuje wystawa?

Na bieżąco analizujemy przepisy prawne i dostosowujemy się do ich treści. Wstęp na wystawę mają jedynie osoby w maseczkach zasłaniających nos i usta. Przy wejściu jako organizator zapewniamy jednorazowe rękawiczki oraz płyn do dezynfekcji dłoni.