Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm”. Udzieloną przez PFR SA.

WARSZTATY DLA HODOWCÓW PTASZNIKÓW W BONARCE

W dniu 6.02 na Wystawie Pająków w Bonarce odbył się pierwszy w Polsce kurs hodowli ptaszników, w którym wzięło udział kilku początkujących hodowców. Podczas ponad czterech godzin szkolenia dowiedzieli się od jak rozpocząć przygodę z terrarystyką, a każdy z nich otrzymał swojego pierwszego pająka wraz z przyrządami niezbędnym do hodowli.

Bogaty program kursu został podzielony na dwie części:

CZĘŚĆ TEORETYCZNA – w której doświadczeni opiekunowie opowiadają o pająkach jako o grupie zwierząt, jak się nimi zajmować, gdzie trzymać, czym karmić. Nakreślają niezbędne zasady bezpieczeństwa dla hodowcy oraz pupila, m.in.: na co zwracać uwagę? Czy można pająka wyleczyć? Czy ptaszniki bierze się na ręce i inne potrzebnych informacji.

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA – podczas której wspólnie projektujemy i urządzamy pierwsze terrarium dla naszego podrostka, podlewamy je, uczymy przekładania, karmienia, przy zachowaniu ostrożności.

Brachypelma hamorii

SZCZEGÓŁY:
Kursy odbywają się w każdą niedzielę w dwóch grupach: dla młodszych i starszych pasjonatów (maksymalnie 8 uczestników na kurs).
Zapisy – minimum tydzień przed – pod numerem telefonu 690 555 944

Cena: 200 zł – cena podstawowa kursu + 150 zł zestaw terrarysty od arent.pl (pająk podrostek z kategorii dla początkujących, terrarium, wystrój, pęseta, higrometr, tryskawka do podlewania).

Istnieje możliwość wykupienia samego kursu w wersji bez pająka i sprzętu.

Każdy uczestnik otrzymuje papierową wersję oraz e-book PDF stworzonego przez nas kilkudziesięcio-stronnicowego kursu oraz dostęp do prywatnej grupy na portalu Facebook, na której dedykowani eksperci pomogą rozwiać wszelki wątpliwości. Opiekunowie dydaktyczni kursu pozostają także w dyspozycji telefonicznej w przypadku dodatkowych pytań kursantów.

Chromatopelma cyaneopubescens