Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm”. Udzieloną przez PFR SA.

SKORPIONY TROPIKALNE – NAJSTARSZE STAWONOGI LĄDOWE

Śpisz sobie w namiocie, rozbitym w tropikalnym, niedostępnym lesie. Błogi oddech puszczy przerywa miarowy stukot odnóży. Podnosisz wzrok i nie wierzysz. Serce wali jak opętane. Ukradkiem wzroku dostrzegasz idącego w Twoim kierunku czarnego, błyszczącego skorpiona.

Zasłaniając się niewiedzą i strachem postrzegamy pajęczaki jako zło konieczne. Media potęgują przesądy i negatywne opinie, wykorzystując wizerunek pająka i skorpiona, jako śmiercionośnego zabójcy. Gdy zgłębimy temat i spróbujemy poznać ich świat, dowiemy się, że pająki są bardzo delikatne, a skorpiony… płochliwe i niezbyt chętne do wkłuwania jadu. Na dodatek niektóre skorpiony mogą nam wyrządzić mniejszą krzywdę niż pszczoła. Naprawdę. Testowaliśmy.

Po ukłuciu Heterometrusa spp. niektórzy nie doświadczą nawet zaczerwienienia ani opuchlizny. Dorosła osoba ukłuta w palec poczuje lekkie odrętwienie w miejscu ukąszenia przez 15 minut i… koniec. Oczywiście każdy z nas ma inną wrażliwość, jednak przeważnie Heterometrus spp. może co najwyżej mocno uszczypnąć 😊

Skorpion dobrze o tym wie. Dlatego ucieka. Co ciekawe, skorpiony z mocniejszym jadem – jeśli mają wybór – również wolą uciec.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zaufaj nam i obejrzyj poniższy filmik.

A najbliżej możecie je poznać na naszych wystawach!

Chcesz zobaczyć więcej? Obejrzyj całą playlistę kanału Wystawa Pająków:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLaln2Id-jrXhGWFPbZt23TH3JY-pNbzAU

Chcesz być na bieżąco? Zasubskrybuj nasz kanał YouTube:
https://www.youtube.com/channel/UC8uRjCRtCir95mwxtMTS_kA?sub_confirmation=1