Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm”. Udzieloną przez PFR SA.

PTASZNIKI NAZIEMNE – PAJĄKI DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Psst. Słyszeliście może o ptasznikach naziemnych?

Być może podczas szukania informacji na temat pająków dla początkujących, natrafiliście na tę grupę ptaszników. Dlaczego właśnie one są polecane na początek?

Brachypelma hamorii to łagodny gatunek ptasznika

Oto 6 POWODÓW dlaczego to właśnie ptaszniki naziemne są najlepszymi pająkami na START.

1. Słaby jad

Ciężko znaleźć niejadowitego pająka, ponieważ jad jest im niezbędny do polowania. Za to wiele gatunków ptaszników posiada jad słabszy niż pszczoła! 🐝 Dodatkowo, wśród pająków naziemnych mamy najwięcej słabo jadowitych gatunków. ALE pamiętajmy o wyjątkach. Pterinochilus murinus również należy do tej grupy, jednak jego jad jest bardzo silny.

2. Łagodne charaktery

Pterinochilus murinus ze swoim agresywnym charakterem, jest jednym z wyjątków – również w tej kategorii. Znaczna ilość ptaszników naziemnych jest spokojna, chociaż każdy z nich ma swoją osobowość, dlatego należy traktować je ze zdrowym respektem!

Pterinochilus murinus – nerwus wśród ptaszników naziemnych

3. Nie skaczą

Ptaszniki naziemne są stosunkowo powolne i nie potrafią skakać, więc jest to bardzo dobra informacja dla osób początkujących.

4. Są urocze

Nie każdy gustuje w ośmionogach, ale trzeba przyznać, że niebiesko-ruda Chromatopelma cyaneopubescens, czy Brachypelma Auratum, z czerwonymi kolanami – bez wątpienia robią wrażenie!

Chromatopelma cyaneopubescens – rozchwytywany pająk. Ma ogromny apetyt, dużo pajęczynuje i rośnie jak na drożdżach!

5. Modelki

Każdy ptasznik lubi kryjówki, ale to gatunki naziemne najczęściej spędzają czas na zewnątrz i pozwalają się podziwiać. Ponadto są najlepszymi modelkami podczas sesji fotograficznych. 📸

6. Włoski parzące

Włoski te służą do obrony. W momencie zagrożenia ptasznik wyczesuje je w kierunku napastnika. Przeważnie nie odczujemy mocnych objawów po kontakcie z takimi włoskami, choć jeżeli swędzą po nich ręce, to wystarczy, że umyjemy je porządnie i poczekamy aż swędzenie ustanie. W pierwszej kolejności pająk ostrzeże nas w ten sposób. Z pewnością, lepsze są włoski od ukąszenia.

Chcesz wiedzieć więcej? Wpadnij na nasze wystawy i zobacz nasz film na ten temat:

Chcesz być na bieżąco? Zasubskrybuj nasz kanał YouTube:
https://www.youtube.com/channel/UC8uRjCRtCir95mwxtMTS_kA?sub_confirmation=1

Odwiedź wystawę – indywidualnie lub z grupą:
https://www.wystawapajakow.pl/wycieczki/