Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm”. Udzieloną przez PFR SA.

PRZEKARMIANIE – CZY PTASZNIK MOŻE PĘKNĄĆ?

Czy przekarmianie ptasznika jest dobre?

W przypadku żadnego zwierzęcia, to nie jest najlepszy pomysł. Mimo to przekarmianie ptaszników zdarza się stosunkowo często, ponieważ są to zwierzęta, które mają zdecydowanie inny metabolizm, niż my i czasem ciężko je zrozumieć. Jesteśmy przyzwyczajeni do psów i kotów, które jedzą kilka razy dziennie i jest to dosyć niespotykane, że dorosłe zwierzę pożywia się raz na kilka tygodni. A jednak.

Pamiętajmy! Każdy organizm jest inny.

Maluchy karmimy trochę częściej, co kilka dni, a dojrzałe osobniki raz na kilka tygodni. Są jednak zwolennicy karmienia pająków codziennie. Ptaszniki to spokojne zwierzęta, więc spektakularny pokaz, jakim jest polowanie, jest wyjątkowym doświadczeniem dla obserwatora. Nic więc dziwnego, że opiekun chciałby karmić swojego podopiecznego jak najczęściej.

Jakie są zagrożenia?

Zacznijmy od tego, że często karmiony ptasznik będzie częściej przechodził wylinki, przez co jego życie stanie się krótsze. Maksymalnie napełniony ptasznik, może również spaść z szyby w terrarium i… pęknąć. Pełny odwłok jest bardziej podatny na urazy mechaniczne i jest zagrożeniem, szczególnie dla gatunków naziemnych. W związku z tym warto czytać dużo o egzotycznych zwierzętach w naszym domu i starać się zrozumieć ich potrzeby, nawet jeśli wydaje nam się, że są one nieco… niestandardowe 😊.

Dbajmy o naszych małych przyjaciół!

Obejrzyj odcinek na ten temat:

Daj się wciągnąć! Playlista kanału Wystawa Pająków:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLaln2Id-jrXhGWFPbZt23TH3JY-pNbzAU

Odwiedź wystawę – indywidualnie lub z grupą:
https://www.wystawapajakow.pl/wycieczki/