Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm”. Udzieloną przez PFR SA.

PAJĄK DLA MUZYKA

Pająki nazwane na cześć muzyków

Czy wiecie, że kiedyś możemy poznać pająka o nazwie Wodecki, albo Wyszkoni?

Gdy badacz odkryje i opisze pająka jako pierwszy, może nazwać go wedle swojego uznania. Pierwszy człon nazwy, jak na przykład Heterodpoda musi zostać zachowany zgodnie z przynależnością gatunku do danego rodzaju, jednak przy drugim członie nazwy można puścić wodze fantazji. Naukowcy często wykorzystują ten fakt, do wyrażenia uznania dla swoich ulubionych muzycznych twórców. Takim przykładem jest brazylijska biolog Cristina Rheims.

Cristina Rheims

Wiedza i pasja

Cristina Rheims nie tylko świetnie zna się na taksonomii pajęczaków, ale także jest wielką fanką metalu. Cztery nowe gatunki pająków. które odkryła badaczka, należą do rodziny Sparianthinae i otrzymały następujące nazwy: Extraordinarius bruceickinsoni, Extraordinarius klausmeinei, Extraordinarius rickalleni i Extraordinarius andrematosi. Drugi człon tych nazwy odnosi się do konkretnego muzyka – Bruce’a Dickinsona – wokalisty Iron Maiden, Klausa Meine’a ze Scorpions, Ricka Allena z Def Leppard i André’a Matosa z grupy Angra.

Poświęcenie warte zapamiętania

“Szczególnie chciałabym uhonorować Ricka Allena, uważam że jest dobrym przykładem do naśladowania. To perkusista, który stracił rękę i się nie poddał. Kontynuuje karierę grając jedną ręką. Myślę, ze też należy do nadzwyczajnych” – powiedziała Rheims. Ostatnie zdanie nawiązuje do pierwszego członu nazwy tych pająków, czyli do “Extraordinarius“, z języka łacińskiego tłumaczy się go właśnie jako nadzwyczajny.

Rick Allen

Cristina Rheims nie jest jedynym biologiem, który postanowił upamiętnić w ten sposób swoich ulubionych twórców muzycznych. Jeżeli jesteście ciekawi pozostałych historii, to zapraszamy na nasz odcinek!

⇩ ⇩ ⇩

Daj się wciągnąć! Playlista kanału Wystawa Pająków:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLaln2Id-jrXhGWFPbZt23TH3JY-pNbzAU

Odwiedź wystawę – indywidualnie lub z grupą:
https://www.wystawapajakow.pl/wycieczki/