Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm”. Udzieloną przez PFR SA.

O PAJĄKACH SŁÓW KILKA…

Czy warto poznawać pająki?

JASNE. Niezależnie od tego, czy jesteś terrarystą, warto je poznać.

No dobrze, ale co jeżeli się ich boimy?

Również warto: “Przyjaciół trzymaj blisko, a wrogów jeszcze bliżej” – jak mawiał Mario Puzo. Strach przed pająkami, to tak naprawdę przeważnie strach przed nieznanym.

Ile ma oczu? Po co mu tyle nóg? Czy słyszy? Czy wyczuwa strach? Skoczy na mnie?

Wiele osób nie zna odpowiedzi na te pytania, nic więc dziwnego, że boimy się zwierzęcia, po którym nie wiadomo czego można się spodziewać.

A ptasznik nadrzewny? Nie dość, że jest ptasznikiem, to w dodatku siedzi na drzewie – nad naszymi głowami!

Każde zwierzę może nas zaskoczyć, jednak pewne zachowania są przewidywalne dla konkretnych gatunków. Ptaszniki nie są zbyt skomplikowane i dają nam możliwość zajrzenia w ich umysły.

Wystarczy tylko chcieć 🙂

Im bliżej pająków jesteśmy, tym mniej się ich boimy. Naprawdę.

Czy wiesz, że możesz wydostać się z wiru wodnego jeżeli posiadasz odpowiednią wiedzę jak to zrobić? Jeżeli to wiesz, możesz zachować spokój, nawet w tak trudnej chwili. Podobnie jest z pająkami. Jeśli wiesz czego spodziewać się po tym gagatku na ścianie, to możesz spać spokojnie.

Ptaszniki są najlepsze na początek. Łatwiej zapanować nad większym pająkiem, a włochate olbrzymy przy bliższym poznaniu często kojarzą się z pluszakami. To one przekonały niezliczoną ilość osób do tego, że nie trzeba bać się pająków.

Dziś zgłębiamy temat ptaszników nadrzewnych. Jest to piękna grupa pająków, która potrafi skakać i wykazuje się największą szybkością wśród wszystkich ptaszników. Dla doświadczonych terrarystów nie stanowi ona dużego problemu, jednak można znaleźć w niej większe wyzwania, jak np. Stromatopelma calceatum, czy Heteroscodra maculata.

Jeśli chcesz wiedzieć czym wyróżniają się ptaszniki kryjące się na drzewach…

Wpadaj obejrzeć nasz filmik!

Chcesz zobaczyć więcej? Obejrzyj całą playlistę kanału Wystawa Pająków:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLaln2Id-jrXhGWFPbZt23TH3JY-pNbzAU

Odwiedź wystawę – indywidualnie lub z grupą:
https://www.wystawapajakow.pl/wycieczki/