Edukacja

Wystawa pająków i skorpionów jest wystawą edukacyjną. Zobaczą na niej Państwo 35-50 pajęczaków ze wszystkich zamieszkałych kontynentów. Do każdego okazu przygotowaliśmy opis prezentujący pochodzenie, ciekawostki oraz charakterystykę gatunku.

W przygotowywaniu materiałów korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych źródeł, całość uzupełniając doświadczeniami empirycznymi.

Wystawę uzupełniają filmy (np. pokazujące bardzo ciekawy dla zwiedzających proces linienia), tablice informacyjne, gry dla dzieci, plansze 3D, kolekcje inkluzji, wylinek, zdjęcia i wiele innych! Całość gwarantuje świetną zabawę, a emocje wypisane na twarzach naszych gości pozostają w głowie na długo.
Bliski kontakt z żywymi okazami może okazać się sposobem na przełamanie negatywnych stereotypów oraz fobii towarzyszących wizerunkowi pająka czy skorpiona. Wystawa oferuje dużo więcej niż tylko możliwość pooglądania i wzięcia pająka na rękę!

Doświadczeni opiekunowie w cenie biletu oprowadzają odwiedzających po wystawie. Nasi pracownicy odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania i postarają się wprowadzić w fascynujący świat pająków i skorpionów. Pomogą obalić krążące w kulturze mity i nauczą faktów.

Przeprowadzana przez nich „żywa lekcja biologii” jest doskonałym sposobem na przyswojenie wiedzy. Nauczymy, czy wszystkie pająki są jadowite, czym różni się pajęczak od owada, jak wytrzymała jest pajęcza sieć oraz wiele innych ciekawostek. Jako doświadczeni hodowcy mamy misję edukacji poprzez zabawę. Opowiemy jaką rolę spełniają pająki w ekosystemie i damy kilka porad praktycznych – jak zachować się, gdy spotkamy skorpiona na wakacjach np. we Włoszech albo Portugalii.