Dla szkół

Nasze wystawy są w pełni przystosowane do odwiedzin przez grupy zorganizowane w wieku szkolnym i przedszkolnym. Zwiedzanie odbywa się w asyście doświadczonego opiekuna wystawy, który oprowadza grupę, przeprowadza prelekcję, wyciąga niegroźnego pająka z terrarium i odpowiada na wszystkie pytania.

„Żywa lekcja biologii” jest doskonałym sposobem na przyswojenie wiedzy; pozwala zaszczepić bakcyla i obalić pospolite mity. Nauczymy, czy wszystkie pająki są jadowite, czym różni się pajęczak od owada, jak wytrzymała jest pajęcza sieć oraz wiele innych ciekawostek.

Jako doświadczeni hodowcy mamy misję edukacji poprzez zabawę. Opowiemy jaką rolę spełniają pająki w ekosystemie i damy kilka porad praktycznych – jak zachować się, gdy spotkamy skorpiona na wakacjach np. we Włoszech albo Portugalii.

Zdajemy sobie sprawę, że grupy w różnym wieku wymagają różnych prelekcji, dlatego nasi opiekunowie dostosowują poziom i czas prelekcji, jak również złożoność komunikatu do dedykowanej grupy wiekowej. W przygotowywaniu materiałów korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych źródeł, całość uzupełniając doświadczeniami empirycznymi. Współpracujemy ze znanymi na całym świecie arachnologami i hodowcami oraz uczestniczymy w ekspedycjach naukowych i kongresach arachnologicznych.

Nasze wystawy są bardzo chętnie odwiedzane przez szkoły z powodu wysokiej bioróżnorodności, wartkości prelekcji oraz możliwości poznania egzotycznego świata w kontrolowanych warunkach. Przygotowaliśmy dla uczniów specjalny bilet – grupowy, a opiekunowie grup zwolnieni są z opłaty za wstęp. Zachęcamy do kontaktu w celu umówienia wycieczki szkolnej pod adresem kontakt@wystawapajakow.pl