Bezpieczeństwo

Wszystkie nasze zwierzęta trzymane są w przestrzennych szklanych terrariach, zapewniających bezpieczeństwo oraz umożliwiających filmowanie i fotografowanie prezentowanych okazów z bliskiej odległości.

Przewidujemy możliwość potrzymania niegroźnego pająka na ręce. Robimy to zawsze w asyście profesjonalnego przewodnika.

Temperatura ludzkiego ciała 36,6 stanowi dla bezkręgowców komfort termiczny. Należy wspomnieć, że wszystkie ptaszniki na świecie są jadowite, ale te które wyciągamy, dysponują jadem porównywalnym do pszczoły. Stosowanie się do regulaminu wystawy, jak również poleceń jej opiekuna zapewnią państwu bezpieczne i komfortowe zwiedzanie.

Jako doświadczeni hodowcy i organizatorzy wystaw, zdajemy sobie sprawę z faktu, że każdy osobnik może mieć indywidualny charakter, dlatego wyciągane są wyłącznie osobniki od dłuższego czasu przez nas obserwowane. Wszystkie nasze zwierzęta są pod opieką weterynaryjną i są hodowane w pełni legalnie. Jeśli zachowanie pająka daje jakiekolwiek niepokojące symptomy, pająk nie jest przez nas wyciągany.

W historii firmy (od 1999 roku), podczas ponad 250 wystaw w 18 krajach nie odnotowano żadnych incydentów. Zwierzęta na wystawach są zmieniane, zapewniamy im doskonałe i dopasowane do potrzeb warunki życiowe, takie jak: temperatura, wilgotność, pokarm, kubatura terrariów etc.